NE ARAMIŞTINIZ?

Türkiye Tekstil Sektörü

Binlerce yıldır medeniyetlerin beşiği olan Türkiye, büyük reformlara imza atarak potansiyelini keşfetti. Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz Türkiye'nin her gün keşfettiği inanılmaz gücü göstermekle kalmayıp Türk kalitesini tüm dünyaya taşıyor.

Türkiye tekstil sektörü hızla gelişen ekonomisi, yoğun iş gücü, kaliteli üretimi, yeni trendler üreten yaratıcı tasarımcıları ve yüksek müşteri memnuniyeti sayesinde dünyada lider olmayı hedeflemektedir.
Türk tekstil sektörü, iplik, kumaş, ev tekstili, teknik tekstil, dokuma, hazır giyim ve aksesuar gibi her türlü tekstil ürününü üretmekte ve ihraç etmektedir.

Sektördeki 50.000’den fazla şirket, bilgi birikimleri, teknolojileri, eğitimli insan kaynakları ve çevreye değer katan üretimi benimseyerek; Modern ve ileri teknoloji ile donatılmış büyük fabrikalar da yatırımlarını üretim teknolojilerine yönlendirerek büyümeyi hedefliyorlar.

Sektördeki tüm şirketler, küresel atık sorununun çözümü olarak geri dönüşüm teknolojisine özel önem gösteriyor.
Tekstil sektörünün yaratıcı potansiyelini ülke çapında iyileştirmek ve genç yetenekleri desteklemek için kumaş tasarım yarışmaları, ev tekstili tasarım yarışmaları ve teknik tekstil proje yarışmaları gibi etkinlikler düzenleniyor.

Dünyanın en hızlı tekstil üreticisi Türkiye'dir. En fazla 48 saat içinde dünyanın herhangi bir köşesinden sipariş verebilir ve teslim alabilirsiniz.

Entegre üretim, hızlı tedarik ve lojistik kapasitesi ile Türkiye, dünyadaki en çok tercih edilen tekstil ülkesi haline gelmektedir.

Yaklaşık 1 (2,5) milyon kişiye istihdam yaratan Tekstil ve Konfeksiyon sektörü Türkiye'nin lider ihracat sektörüdür.
Tekstil, tekstil hammaddeleri ve hazır giyim ihracatçısı olan Türkiye, tekstil ürünleri ihracatında Avrupa Birliği'nde

2., Dünya'da ise 7. sırada yer almaktadır.
2015 yılı itibarıyla toplam 200 ülkeye 30 milyar ABD dolarlık tekstil ve hazır giyim ihracatı gerçekleştiren Türkiye, 2023 yılında 80 milyar dolarlık ihracat yapmayı hedefliyor.

Türk tekstil sektörünün vizyonu, dünya ölçeğinde büyümek ve lider olmak üzerine kurulmuştur.
Büyüyen tekstil sektörü Türkiye'yi daha da güçlendirecek ve geleceğin köprüsü olacaktır.

Tekstil ile geleceğe birlikte.